Dach

Dach

Nie było czasu. Przepraszam.

Od tygodnia dach jest gotowy do przykrycia blachą, która zresztą też leży i czeka na dekarzy. Ale po kolei – najpierw było przypinanie membrany dachowej, która będzie chronić ocieplenie dachu przed opadami skroplonej wilgoci od spodu płyt MFP. Potem na membranę łaty i na nie płyty MFP. U góry dachu zostawiliśmy szczelinę wentylacyjną aby powietrze krrążące pomiędzy płytami a membraną miało gdzie uciec. Ma samej kalenicy ostatnią warstwę membrany umieściliśmy wyjątkowo na łatach, zaraz pod płytami.

Plac boju z kalenicy:

W tym samym czasie Tadek kończył przybijać ostatnie ślepe krokwie od zachodu. Do pomocy przybył Rafał – kolejny szwagier, mechanik.

Po przybiciu płyt MFP na dachu, rozpoczęliśmy rozwijanie papy i przybijanie kontrłat i łat. Zaczęło to fajnie wyglądać.

Wieczorem dodam wpis z aktualnym wyglądem. Teraz czeka mnie przewiezienie wełny z obecnego garażu na plac budowy. Szwagier Staszek i jego Ursus 330 będą niezbędne. Do tej pory naszą małą ciężarówką przewieźliśmy tyle, że wczoraj z Żoną ubraliśmy w 20cm pierzynkę ściany w salonie. Jutro więcej chętnych do pomocy, więc powinniśmy ogarnąć cały parter i może trochę dachu. Rozkminiam jak zrobić schody – YouTube i amerykańscy majsterkowicze to błogosławieństwo.

Leave a Reply