Grill jest dla mięczaków…

…prawdziwi twardziele robią ogniska!

Parapetówka się odbyła, wszyscy przeżyli, chałupa też. Wcześniej proboszcz poświęcił chałupę z naciskiem na sypialnie i stałym tekstem: nowa chałupa, nowy potomek. Się zobaczy 😉


Tuż przed parapetówą, rzutem na taśmę praktycznie udało się skończyć taras. Praktycznie – bo pomalowaliśmy go dwoma warstwami drewnochronu bezbarwnego, zostało jeszcze położyć jakiś kolor na wierzch. Niestety oleje są drogie, więc na razie będzie taki.

Schody – część z której jestem najbardziej dumny. 

Deski przycinał i przykręcał Tato. Cyklinowałem osobiście bestią wypożyczoną od kierownika budowy (1972 rok, spółdzielnia pracy Wrocław). Papieru poszło masa, ale i tak taniej niż gdybym wziął cykliniarza.

Muszę jeszcze ładnie obić boki deskami i posadzić jakieś krzewy. Nie mam na razie koncepcji jakie, ale porzeczki też by były fajne. Z agrestem.

Na potrzeby imprezy wykonałem przepiękny żagiel przeciwsłoneczny z czterech zasłon od Mamy – były to pierwsze zasłony w moim domu rodzinnym. Mają więc już 35 lat.

Zszyłem je sznurkiem i zaczepiłem pinezkami do deski podrynnowej a u dołu – linka plus śledzie w trawniku. Koncepcja jest fajna, więc trzeba będzie na allegro kupić żagiel i jako dach nad tarasem będzie git.

Rodzinę mam dużą – dostałem w prezencie ślubnym od małżonki 😉 Przyjeżdżali na raty, zeszło do nocy. Testowaliśmy piwa z małych browarów.

W ramach podziękowania za pomoc przy budowie naszego domu na ścianie nad stołem w centralnej części domu zawisła taka kompozycja:

Jest na niej każdy, kto pracował. Niestety pomysł zrodził się już po budowie i nie mam zdjęć mojej Mamy, która wszystkich roboli przez cały ten czas karmiła pysznymi obiadami. Dziękujemy za to mocno Mamo!!!

Smażylim kiełbaski, testowalim piwo…

… każdy zachowywał się jak zwykle 😉

Teraz czeka mnie tylko jeszcze wizyta i chrzciny wykonane przez tą ekipę, i będzie można spokojnie mieszkać.

😉

Leave a Reply