Kompostownik, przybudówka i regał do studia

Na początek z innej beczki: 1400 zł kosztował nas ten sezon grzewczy. Więc jeśli wpadłeś tu, bo szukasz pomysłu ogrzanie domu szkieletowego, mówię od razu: grzejniki z castoramy w drugiej taryfie dają radę. Pod warunkiem, że zainwestujesz w izolację ścian i dachu.

A teraz do tematu. Trawnik przed domem mam duży, głupio marnować tyle materiału na dobrą ziemię, więc zrobiłem kompostownik. Sześcian o krawędzi 1,2m. Ulokowałem go w narożniku pomiędzy domem a przybudówką. Następnie w ścianie przybudówki zrobiłem otwór i zamontowałem zsyp zrobiony z resztek płyt mfp (mam tego nadal dużo). Dzięki temu resztki z kuchni mogę wyrzucić bez wychodzenia z domu – ważne zwłasza w zimie.

W części warsztatowej przybudówki wstawiłem drzwi. Szwagier miał na strychu stare drzwi wejściowe i dał mi w prezencie. Dzięki temu w warsztacie mam jasno w trakcie pracy, i dłuższe deski można ciąć.

Ciągle jeszcze nie skończony. Brakuje półek pomiędzy słupkami i wieszaczków na narzędzia. Ale powoli już dłubię przy tym. Zamiast kupować kasetki na śrubki i inne gwoździe, zachomikowałem niezłą ilość słoiczków po Gosinych zupkach i deserach. Nadają się pierwszorzędnie.

W moim domowym biurze miałem niezły chaos. Zamówiłem więc u okolicznego meblarza białe płyty MDF przycięte i oklejone i powstał regał. Półki mają przekrój kwadratu o boku 33cm. Specjalnie, aby pasowały wkładki z Castoramy i Ikei, przystosowane do ichniejszych półek. Koszt: 560 zł plus wkręty konfirmaty ze starej szafy (tej, która została pocięta na półki do garderoby). Koszt w IKEI to 1080 razem z paliwem. W Castoramie nie dałoby się kupić na ten wymiar. Te z ikei mają natomiast grube boki, co przy wstawieniu trzech ich półek zmarnowałoby mi jakieś 25cm miejsca i wyglądało głupio. A tak, sami oceńcie:

Plan jest, aby były pod sufit. Tylko za planem nie nadąża kasa 🙂 Życie.

A co do przyjemniejszej części życia, testowalim ostatnio batoniki czekoladowe.Dobre som 🙂

Leave a Reply